top of page

Kaplama Kalınlığı Ölçer Cihazı Tamiri

Boya tabakalarının kalınlığının saptanması ya da aşınma katlarının ölçümü için kaplama kalınlığı ölçer bulunur. Kaplama kalınlığı ölçer tarafından kullanılan ölçüm prensipleri Kalınlık Ölçüm Cihazımanyetik indüksiyon veya girdap akımı analizidir. Kaplama kalınlığı ölçer, metalik malzemeye (metal, demir, demir olmayan metal alaşımlar) sahip tüm yüzeylerde kullanılabilir. Kaplama kalınlığı ölçer özellikle anotlama ve galvanizleme sürecinde kalite kontrol için uygundur.

Kaplama kalınlığı ölçer otomotiv sektöründeki kaplamaları ölçmek için de önemli bir cihazdır. Ayrıca, metal, plastik, cam duvar ve pencere sertliğini belirlemeyen duvar kalınlığı ölçer de mağazamızda bulunmaktadır. 300ºC’ye kadar sıcaklıklarda kalınlığı test etmek için bir ana ünite ile özel bir el cihadı da vardır. Duvar kalınlığı ölçerler özellikle buhar ve basınçlı hava borularının geçtiği duvarları kontrol etmek için uygundur.

Kaplama kalınlığı ölçüm aletlerinde tamir işlemlerimiz

- Güç Ünitesi onarımı

- Anakart onarımı

- Tuş takımı değişimi

- Ekran değişimi

- Tuş takımı onarımı

Ultrasonik kaplama kalınlık ölçme cihazı tamiri

- Pce-Tg

- Richmeters

- Würth

- DT 157

- Benetech

- Qnixqnix

- Pce Instruments

- Cem

- Byko instruments

Arızalı kaplama kalınlığı ölçer cihazınızı bize tamir için Yurtiçi kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.Yerinde servis hizmetimiz vardır.

bottom of page